O‘zR FA Polimerlar kimyosi va fizikasi instituti yosh olimlari “INNOWEEK-2024” Xalqaro forumda ishtirok etdilar
Institutimizda yana bir muhim ilmiy yutuq!
“Uzbekistan Journal of Polymers” jurnali OAK tavsiya etgan nashrlar ro‘yxatiga …
13.11.2025
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Ilg‘or texnologiyalar markazida 2024-yil 15-noyabrda ilm-fan va innovatsiya jarayonlarining dolzarb muammolariga bag‘ishlangan “Fan va innovatsiyalar” yosh olimlar xalqaro ilmiy anjumani, “INNOWEEK-2024” Xalqaro innovatsion g‘oyalar haftaligi va “Science and Innovation for a Peaceful and Sustainable Future” Xalqaro yoshlar forumi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur forum doirasida o‘tkazilgan konferensiyada “Fizika va kimyo yo‘nalishida “Methylcellulose eritmalarida kumush nanozarralarining sintezi va ularning fizik-kimyoviy tahlili” mavzusida** ma’ruza qilgan O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Polimerlar kimyosi va fizikasi instituti yosh tadqiqotchisi Mirxolisov Mirafzal faxrli birinchi o‘ringa sazovor bo‘ldi.
Mirxolisov Mirafzalning muvaffaqiyati uning ilmiy ishlaridagi yuksak sifatni va ilmiy tadqiqotlar sohasidagi chuqur bilimlarini namoyon etdi. Fanlar akademiyasi vitse-prezidenti Shaholo Turdikulova tomonidan g‘olibga diplom va esdalik sovg‘alari taqdim etildi.
Mazkur forum ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar va yosh olimlarning salohiyatini namoyon etishga katta imkoniyat yaratdi. Bu forumda ishtirok etish yosh olimlarimiz uchun nafaqat ilmiy tajriba almashish, balki global ilm-fan va innovatsiyalar sohasidagi yangiliklardan xabardor bo‘lish imkoniyatini yaratdi.

Young scientists from the Institute of Polymer Chemistry and Physics of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan participated in the International Forum "INNOWEEK-2024"
“Uzbekistan Journal of Polymers” included in the HAC list of recommended publications
Uzbek-Tajik symposium with international participation on the topic "Current st…
25.10.2024
On November 15, 2024, the International Scientific Conference "Science and Innovations" dedicated to pressing issues in science and innovation processes, the “INNOWEEK-2024” International Innovation Ideas Week, and the “Science and Innovation for a Peaceful and Sustainable Future” International Youth Forum were held at the Advanced Technologies Center under the Ministry of Higher Education, Science, and Innovation of the Republic of Uzbekistan.
During the conference in the Physics and Chemistry section, a presentation on the topic “Synthesis of Silver Nanoparticles in Methylcellulose Solutions and Their Physico-Chemical Analysis” was delivered by Mirafzal Mirkholisov, a young researcher from the Institute of Polymer Chemistry and Physics of the Academy of Sciences of Uzbekistan. Mirafzal Mirkholisov was awarded the prestigious first place for his outstanding work.
His success demonstrated the high quality of his scientific research and deep knowledge in the field. The Vice President of the Academy of Sciences, Shaholo Turdikulova, presented the winner with a diploma and commemorative gifts.
The forum provided a great opportunity to showcase scientific research, innovations, and the potential of young scientists. Participating in this forum allowed our young researchers not only to exchange scientific experiences but also to stay updated on the latest trends in global science and innovation.